Književni susret - Željka Horvat-Vukelja

U suradnji sa Školskom knjigom, kojima se zahvaljujemo na organizaciji, i ove godine u goste nam je došla naša draga dječja autorica Željka Horvat-Vukelja, koja je održala susret za niže razrede u matičnoj školi, a veselimo se i skorom književnom susretu u područnim školama. Već i dan prije učenici su bili jako uzbuđeni te su svaki odmor svraćali u knjižnicu pitati što će se to sutra događati.

U srijedu 11.5. zabavili smo se i naučili nove stvari, recimo, što je kalimba i kakvi još sve glazbeni instrumenti postoje. Pjesmom smo podržali lokomotivu Čatanugu koja je trebala prevaliti težak put do vrha planine, a vidjeli smo i kako možemo ilustrirati razne životinje i njima ukrasiti naše zidove. Čak smo imali i glumce iz publike koji su utjelovili drveće i grmlje u jednoj ljubavnoj priči i odlično odradili glumački posao. Već na samom početku susreta naši učenici dizali su ruke puni pitanja za gospođu Željku pa smo odvojili nekoliko minuta na kraju susreta gdje je naša gošća odgovarala znatiželjnim učenicima, uglavnom o tome kako je biti pisac, kako se pišu knjige i koja je njezina najdraža priča.

Jako smo se zabavili, kao i uvijek s našom dragom gošćom, a na kraju susreta učenik Luka iz 1.b razreda izašao je pred publiku i iznenadio je prekrasnim cvijetom i zahvalom.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 12. 5. 2022.