Dan bez zvona i ocjena

U srijedu 11. listopada u Osnovnoj školi Novo Čiče održali smo Dan bez zvona i ocjena koji je uključivao predstave, predavanja i pješačenje.

Učenici razredne nastave jutro su proveli u razrednim aktivnostima koje su za njih pripremile učiteljice, a u 10 sati svi su u školskoj dvorani prisustvovali kazališnoj predstavi „pazi.mazi.voli” u izvedbi Kazališta Mala Scena. Predstava govori o važnosti odgovornog odnosa djece prema životinjama pa smo naučili što sve treba imati na umu prije no što odlučimo nabaviti kućnog ljubimca.

Prvašićima se predstava toliko svidjela da su zamolili glumca da s njima pozira za jednu veselu fotografiju.

U područnim školama Bukevje i Veleševec učenici nižih razreda ugostili su autoricu Jadranku Čunčić-Bandov i proveli školski sat pun smijeha i rime u društvu fantastičnih, ručno izrađenih lutaka svoje gošće.

Učenici viših razreda započeli su ovaj dan pješačkom turom od Vukovine do Odranskog ribiča te su nakon šetnje na svježem zraku i ugodnoj jesenskoj temperaturi busevima vraćeni u matičnu školu.

Tamo ih je dočekala glumačka postava Kazališta Mala scena i njihova izvedba predstave „Debela” - višak kilograma, prijateljstvo, prve nesretne ljubavi, totalna pomutnja s prijateljem iz inozemstva, tulumarenje i sve što uz to ide, škola, prvi posao i sve ostalo što prati odrastanje (prema popularnom romanu "Debela" Silvije Šesto).

Nakon predstave i školskog odmora, u holu škole organizirano je predavanje Crvenog križa. Kako će se i u našoj školi pokrenuti volonterski klub Crvenog križa, učenicima je prezentacijom i predavanjem predstavljen projekt Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa.

Projekt sufinancira Europska unija, a provodi ga Hrvatski Crveni križ Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije. Volonterski program koji će biti proveden u našoj školi je Klinci čuvalice životinja kroz čiju će provedbu učenici biti upoznati s ispravnim i humanim postupcima prema napuštenim životinjama te socijalizaciji i udomljavanju napuštenih životinja u azilu.

Cilj projekta je potaknuti učenike na volontiranje te povećati broj školskih volonterskih programa uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa.

U tu je svrhu našim učenicima i predstavljen projekt te se nadamo da će naši učenici pokazati želju i volju za pomaganjem i uključiti se u ovaj projekt u što većem broju.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 12. 10. 2017.