Povodom nadolazećih blagdana učenici i djelatnici naše škole darovali su djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi

Bliži se Advent, vrijeme osobite radosti i topline. Vrijeme je to u kojem smo pozvani nanovo „oživjeti“ svoj duh, dodirnuti vrhunce svoje ljudskosti, kako bi se što bolje pripremili za događaj Božića.

Vrijeme koje nas podsjeća kako je čovjek stvoren za vrijednosti zajedništva, ljubavi, osjećajnosti i dobrote. Vrijeme u kojem svoj pogled izdižemo iz zagledanosti u sebe i vlastitu egzistenciju i usmjeravamo ga na drugoga, onoga koji je potrebit naše ljubavi, brige, pažnje i topline.

Uoči ovoga Adventa, učenici i djelatnici naše škole odlučili su se pridružiti humanitarnoj akciji koju je pokrenuo KUD Novo Čiče, i darovati djecu, štićenike ustanova koje brinu o djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi i djeci s teškim oboljenjima.

U ovoj hvalevrijednoj akciji prikupili smo slatkiše koji će uveseliti mališane u Kući sv. Male Terezije na Vrhovcu, Kući sv. Josipa u Hrvatskom Leskovcu, Udruzi za zbrinjavanje djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi izvan vlastite obitelji „Nova budućnost“ u Samoboru, Centru za odgoj i obrazovanje Velika Gorica i Dječjoj bolnici u Gornjoj Bistri.

Naši učenici svojom žrtvom i odricanjem iskazali su svu snagu i moć dječje povezanosti, blizine i solidarnosti. Ono što im odgojem u školi nastojimo prenijeti i usaditi pokazali su kroz darove djelotvorne ljubavi i brige za svoje vršnjake u potrebi.

Darove smo obogatili i likovnim radovima učenika s motivima Adventa, Božića i sv. Nikole. Želja je bila da svaki štićenik spomenutih ustanova u ruke dobije, uz dar, i crtež učenika koji mu želi uljepšati blagdane.

I na koncu, hvala! Veliko hvala roditeljima na potpori, razrednicima na suradnji i ustrajnosti u dobru, učenicima i djelatnicima na daru, domarima i knjižničarki Jeleni na pakiranju i prijevozu, ravnateljici Sanji na organizaciji prijevoza do naših dragih prijatelja u spomenutim ustanovama, gospodinu Stipi Duvnjaku, voditelju KUD-a Novo Čiče na plemenitoj ideji i angažmanu te dobrome Bogu na iskazanom zajedništvu i posijanim tragovima ljubavi.

Vjeroučitelj Andrija

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 1. 12. 2017.