Nove knjige u ožujku

Pogledajte što vas novo čeka na našem izložbenom stolu u knjižnici.

Volite li životinje? (N. Zidar-Bogadi)

Ovo je vrlo, vrlo zanimljiva i duhovita priča o životinjama, kućnim ljubimcima, domaćim životinjama i ljudima, njihovim vlasnicima (ili slugama).

Možemo saznati kako i gdje nabaviti životinju ljubimca, koju hranu i gdje kupiti, kako je prirediti i poslužiti. Sve što treba za dobar i zdrav san mačke, miša, psa, slona, guštera, kornjače... Kuda šetati, u čemu držati zmiju, ribicu, zlatnu ribicu, krokodila?

Uvijek nada (N. Mihoković-Kumrić)

U zbirci priča za mladež Uvijek nada, koja je svojevrsni produžetak zbirke priča Mjesto pod suncem (1996), autorica najčešće govori u prvom licu iz perspektive mlade osobe koja se nalazi u središtu zbivanja.

U poglavlju Oduzeta prednost dominantna je ljubav. Drugo poglavlje Razotkriven život progovara o tinejdžerima koji žive u stalnom raskoraku između svojih želja i nespremnosti da pomnije zamijete stvarnost oko sebe. U trećem poglavlju Uvijek nada razotkrivaju se tjeskobne i mračne obiteljske tajne.

3000 riječi iz stranih jezika

Napokon pravi višejezični slikovni rječnik za najmlađe! Od A do Ž, od automobila do žirafe, ovaj rječnik sadrži 3000 riječi!
Koncept ovog rječnika vrlo je jednostavan - riječi su podijeljene u poglavlja koja prikazuju gotovo sav svijet koji nas okružuje. Oko slike koja prikazuje određeni pojam nalaze se riječi na hrvatskom, engleskom, njemačkom i talijanskom jeziku.

Priče za laku noć za mlade buntovnice (E. Favilli i F. Cavallo)

Ove maštovite i inspirativne pripovijetke napisane su u stilu bajki, o 100 hrabrih žena – buntovnica – koje su svojim životima, sudbinama i postignućima promijenile tijek povijesti i nadahnule svijet. One su slikarice, znanstvenice, aktivistice, plesačice, astronautkinje, glazbenice, boksačice, spisateljice, političarke… iz svih krajeva svijeta. Svakoj je posvećena cijela stranica i portret koji savršeno odražava duh prikazane junakinje. Život mnogih od njih nije bio bajka, ali su svojom predanošću i hrabrošću savladale sve izazove i pokazale da ne postoje snovi koji se ne mogu ostvariti. Ovu raskošnu knjigu ilustriralo je čak 60 umjetnica iz svih krajeva svijeta, što je čini potpuno jedinstvenim projektom za djecu i mlade.

World Book Encyclopedia – EARTH

Naučimo ponešto o našoj Zemlji – na engleskom!

Knjiga dolazi uz interaktivni cd.

Zelenkapica (S. Šesto, M. Peršić)

Priča o djevojčici koja se uputi baki, no ona kreće iz centra grada prema zapadu i umjesto vuka, na nju vreba ulica u kojoj joj se nude svakojaki sadržaji. Pogledajte kako to izgleda kada nas mame baš svi izlozi te slatkiši i igračke kojima baš

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 21. 3. 2018.