Knjižničarka Jelena osvojila nagradu Poezija među profesijama

Knjižničarki Osnovne škole Novo Čiče Jeleni Šaban u petak 19. listopada na svečanoj ceremoniji Hrvatske udruge školskih knjižničara uručena je nagrada „Poezija među profesijama“.

Bila je ovo prva dodjela navedene nagrade, koja se dodjeljuje kao javno i profesionalno priznanje mladim školskim knjižničarima i knjižničarkama za predani i inovativni rad kojima unaprjeđuju školsko knjižničarstvo.

Ceremonija se održala na osmom samostalnom stručnom skupu Hrvatske udruge školskih knjižničara pod nazivom „Sva lica školskih knjižnica“. Skup se održao povodom obilježavanja Međunarodnoga mjeseca školskih knjižnica 2018. u Supetru na otoku Braču.

„Čast mi je što imam prilike biti prva u nizu mladih školskih knjižničara koji su primili ovu nagradu. Možemo biti sretni i ponosni što smo dio ovog zvanja koje djeci pruža oslonac i smjernice. Kako bi djeca odrasla u odgovorne mlade osobe sposobne prilagoditi se svijetu punom mijene, potrebno ih je podučiti kako učiti, razmišljati, pronaći, vrednovati i koristiti informacije – učiniti ih informacijskim pismenima. U tijeku tog procesa razvijanja intelektualnih sposobnosti učenika, školska knjižnica mora biti srce škole – toplo i poticajno mjesto kojem se djeca iznova vraćaju i u kojem rastu i emocionalno i socijalno, mjesto koje im omogućuje razvoj tolerancije i prihvaćanja razlika, pruža slobodu, viziju i nadu bolje budućnosti.“

Vaša knjižničarka Jelena

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 23. 10. 2018.