Novi naslovi u školskoj knjižnici - 1. dio

Od danas u školskoj knjižnici možete posuditi nove knjige koje smo izabrali po vašim željama! Tu će se pronaći svega, a krenut ćemo s napetim avanturama, tajnim dnevnicima i priručnikom za programiranje za naše buduće web dizajnere i one koji možda žele napraviti vlastite video igre.

U nastavku pročitajte više.

NOVO U KNJIŽNICI

Serijal Gregovi dnevnici (Autor: Jeff Kinney)

Gregov dnevnik

„Prije svega, da nešto raščistimo: ovo su KRONIKE, a ne dnevnik. Znam što piše na koricama, ali kad mi je mama išla ovo kupiti, IZRIČITO sam joj rekao da mi ne kupi nešto na čemu piše "dnevnik". Super! Baš mi treba da me neka budala ulovi kako hodam s time i stekne pogrešan dojam.
I još nešto želim raščistiti, a to je da je to bila MAMINA ideja, a ne moja. Ali luda je ako misli da ću ja tu zapisivati svoje “osjećaje” i takve stvari. Zato ne očekujte da ću stalno pisati “Dragi dnevniče” ovo, “Dragi dnevniče” ono. „

Sreća naša da Greg Heffley, junak ovih poprilično komičnih kronika, rijetko ispunjava sve što kaže. Jer biti klinac ponekad može biti prava gnjavaža. A nitko to ne zna bolje od Grega koji će se naći protiv svoje volje bačen u školsko okružje gdje su neuhranjena slabašna stvorenja primorana dijeliti hodnike s visokim i opakim klincima koji se već briju.

Gregov dnevnik: Točka na i

Vrijeme je da se pomirimo s činjenicom da Greg Heffley nikada neće prestati biti žgoljavac. Ali netko to treba objasniti i njegovu ocu. Vidite, Frank Heffley doista misli da bi sinu mogao pomoći da očvrsne pa se čak odvažio da ga upiše na neke od organiziranih sportova i ostalih "muževnih" aktivnosti. Naravno, Greg će vješto izbjegavati očeva nastojanja da ga bilo kako promijeni. No u trenutku kad mu tata zaprijeti odlaskom na vojnu akademiju, Greg će shvatiti da je kucnuo čas da se malo dovede u red. Ili to, ili seli iz kuće.

Gregov dnevnik: Rodrick rastura

Što god činili, nemojte pitati Grega Heffleyja kako je proveo praznike, jer on apsolutno i definitivno nipošto ne želi razgovarati o tome. Pred Gregom je nova školska godina i on jedva čeka izbrisati svako sjećanje na posljednja tri mjeseca, a naročito na jedan poseban događaj. No loše mu se piše jer njegov stariji brat Rodrick zna sve o tom kobnom događaju, a tajne uvijek nekako uspiju procuriti u javnost, pogotovo kad je nečiji dnevnik u pitanju.

Gregov dnevnik: Rodrick rastura nastavak je velikog hita u kojem se Greg još uvijek pokušava provlačiti kroz tjeskoban školski život, svidjeti se curama, držati se podalje od školskog natjecanja za talente i, što je najvažnije, sačuvati svoju tajnu od očiju javnosti.

Kako programirati: Detaljan vodič za računalno programiranje (Max Wainewright)

Počevši od osnovnih pojmova programiranja i uz pomoć detaljnih naredbi, uz ovu knjigu naučit ćete sve o petljama, varijablama i odabiru. Zatim ćete toliko razviti svoje programerske vještine da ćete moći stvoriti vlastitu igricu, web-stranicu... i još mnogo što!

ROBOTSKI POMAGAČI pojavljuju se na svakoj stranici da bi pojasnili sve što je potrebno. Naučite kako koristiti Logo, napraviti igrice u Scratchu i programske projekte u Pythonu, eksperimentirajte HTML-om i upotrijebite JavaScript te izradite interaktivne mrežne stranice.

Djed Mraz dimnjačar (Robert Mlinarec, Davor Šunk)

Priča koju je napisao Robert Mlinarec govori o gradu u kojem su zbog krize svi ljudi imali po dva posla pa je tako i jedan dimnjačar odlučio postati – Djed Mraz! To, naravno, neće biti lak posao, no on će se potruditi i svoj djeci dostaviti darove.

Demon školske knjižnice (Morea Baničević)

Napeti avanturističko-fantastični roman za mlade riječke autorice priča je o šesteročlanoj skupini dvanaestogodišnjih prijatelja (četiri dječaka i dvije djevojčice) koji provode svoje dane uobičajeno, sve dok jedan od dječaka ne dobije kaznenu zadaću u kojoj mora opisati lik iz zadane knjige. Dječak u knjizi nailazi na olovkom ispisanu poruku koja se zagonetno pojavljuje čim ju obriše. Kako bi riješili zagonetku, naši se junaci moraju suočiti s demonima i nadnaravnim bićima u svijetu za koji nisu ni sanjali da postoji, a i sa svojim strahovima i strepnjama.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 24. 11. 2016.