Novo u knjižnici, veljača 2018.

Na našem izložbenom stolu u knjižnici čeka vas puno lijepih stvari, dođite! :)

Djevojčica iz Afganistana (Deborah Ellis)

Zamislite život u zemlji u kojoj ženama i djevojkama nije dopušteno izići iz kuće bez muške pratnje. Zamislite da morate nositi odjeću koja vam prekriva svaki djelić tijela, uključujući i lice, svaki put kad izidete. To je bio život u Afganistanu, gdje su talibani, pripadnici ekstremne religiozne skupine, upravljali većim dijelom zemlje. Ovo je priča o nekoliko mjeseci života djevojčice Parvane u razrušenom glavnom afganistanskom gradu Kabulu.

Never Give Up! (D. Grozdanić)

Provjerite temeljno poznavanje gramatike engleskoga jezika kroz English Grammar Placement Test koji se sastoji od 100 pitanja. Doznajte približnu razinu svoga znanja u postotcima i kroz kvizove te ukupno 700 zadataka usavršite gramatiku engleskoga jezika vježbajući ona područja za koja ustanovite da su vam manjkava. Na kraju nađite točna rješenje i, ako ste pogrešno odgovorili, slijedite savjet o ponavljanju ili učenju određenog dijela gramatike engleskog jezika.

Kroz staklene oči (N. Mihoković Kumrić) - zbirka priča

U svijetu koji nas okružuje i male stvari imaju svoju svrhu i svoju priču. Mnoge od njih postale su u ovoj zbirci likovi sa svojim težnjama i željama za slogom, mirom, prijateljstvom… Tu oživljava neboder, planina, put, kutija šibica… Žalosten se bori protiv tuge, Zmaj Hrabren protiv zla, a Daninoćica nas uči važnoj vještini koju danas još samo rijetki razvijaju: kako se ispunjavaju želje drugima…

Nauči crtati

S više od 60 aktivnosti i uz razne načine kreativnog likovnog izražavanja - od crtanja i slikanja do izrade kolaža i raznih šarenih uzoraka - djeca će obogatiti svoju maštu i zasigurno usavršiti svoje sposobnosti te će moći nacrtati i naslikati što god požele. Uz ovu knjigu roditelji, nastavnici i odgajatelji mogu kreativno i kvalitetno provoditi zabavne sate s djecom te pri tome i sami nešto naučiti!

Mali vještac (S. Vidmar)

(za djecu i mlade 9-16 godina)

Glavni lik je dječak Dante koji je nasilno odvojen od obitelji kako bi postao Vješcem i nastavio stoljetnu predaju koja je brižno skrivana od očiju javnosti. U početku dječak od svojega učitelja Zloduha prihvaća tajna magijska (čarobnjačka) učenja.Ali kada slučajno dozna pravu istinu – da je upravo taj podmukli vještac odgovoran za smrt njegovih najbližih, suprotstavlja mu se i bježi iz začarane špilje. Dante više ne želi biti rob zlim silama.

Imaš izbor (N. Mihoković-Kumrić)

Ti koji čitaš, imaš izbor, tj. mogućnost izbora, odabira. Podnaslov zbirke - priče za male (i) velike upućuje da „Imaš izbor“ mogu čitati i mali i veliki. Svatko će iz priča uzeti što ga bude zanimalo i što je, u skladu s njegovim iskustvom i znanjem.

Lavići – detektivske zagonetke (F. Lenk)

Pažnja, detektivi! Morate riješiti neke zamršene slušajeve. Npr. Mateo je strašno razočaran jer mu je netko izrezao gume na mopedu. Hoće li njegova sestra Petra pronaći počinitelja?

Šetnja tržnicom (M. Martinko)

Ova slikovnica vodi djecu iz škole na tržnicu s ciljem da upoznaju vrijednosti domaće hrane, sezonske pravilne prehrane i otkud dolazi hrana njima na stol. Uz slikovnicu dolazi i društvena igra koja je prezentirana kao zabavan put od kuće do tržnice na kojemu se svašta može neplanirano dogoditi, ali uvijek završava dobrim rezultatom, odnosno ručkom.

UNICEF je za djecu
Iako si dijete, i ti imaš svoja prava!

Ako želiš saznati koja, ova slikovnica je za tebe!

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 22. 2. 2018.