Novo u knjižnici

Kako olakšati početak školske godine? Pa čitanjem dobre knjige, naravno! Pogledajte što imamo novo u školskoj knjižnici.

Star Wars – Rogue One (vodič kroz film)

Vodič kroz novi film Star Wars Rogue one. Radnja filma smještena je između epizoda III i IV i prati ekipu Pobunjenika koji planiraju ukrasti nacrte Zvijezde smrti. U knjizi su predstavljeni likovi, planeti, letjelice i oružja.

Vampirska akademija (serijal: 1.-6. knjiga) (R. Mead)

Serijal Vampirska akademija pruža nam novi pogled na vampire, brojne ljubavne priče i neizostavnu borbu „dobra“ i „zla“. Radnja je smještena na akademiju sv. Vladimira gdje vampiri uče kako koristiti magiju, a njihovi ih poluljudski kolege uče kako se zaštiti.

365 zabavnih aktivnosti

Otkrijte, promatrajte, istražujte, stvarajte...Izradite hotel za kukce, stvorite oblak, pronađite fosile, prepoznajte životinje po njihovim tragovima, istražite plimno jezerce – i još puno, puno više! Ova knjiga obiluje zapanjujućim aktivnostima koje će vas zaposliti satima, a upoznat će vas sa svijetom prirode – i dovesti ga na vaš kućni prag!

Olimpijske priče (V. Spoasović):

Nježan put (Judo)

Igre bogova (Olimpijske igre)

Najveći hrvatski znanstvenici (H. Kekez)

U ovoj knjizi je predstavljeno četrdeset najzaslužnijih hrvatskih znanstvenika od kasnoga srednjega vijeka do najnovijega vremena. Među velikane hrvatske znanosti uvršteni su Hrvati rođeni u Hrvatskoj ili izvan nje, ali i znanstvenici koji nisu pripadali hrvatskom narodu, ali su rođeni u Hrvatskoj. Osim toga, tu su i mnogi znanstvenici koji su djelovali u Hrvatskoj ili je njihova karijera (većim ili barem nekim dijelom) bila vezana uz prostor današnje Hrvatske.

Origami slikovnica

Origami je tehnika savijanja papira koja doprinosi razvoju motoričkih, intelektualnih i kreativnih sposobnosti.

The Monster Who Ate Darkness

Za naše učenike koji vole čitati na engleskom, jedna fantastična i topla priča:

Why can’t Jo-Jo go to sleep? He doesn't like the darkness under the bed — a monster might be hiding there. And one is! It's a tiny speck of a monster with a huge appetite for darkness, gobbling it up under the bed, in every nook and cranny, and in the wide world outside, growing bigger with every bite.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 7. 9. 2018.