Što je jesen donijela u knjižnicu?

Možda nisu svi naslovi jesenskog zapleta, ali garantiraju dobru zabavu.

Imaš fejs? (Jasminka Tihi-Stepanić)

Kata je odlična učenica osmog razreda jedne novozagrebačke osnovne škole i živi u skladnoj, ali pomalo monotonoj obitelji. Ima brata Buhu i tetu Bibu, a obiteljsku atmosferu dopunjuje i pas Crni.

Kada Kata upoznaje zanimljivog dječaka, svog vršnjaka, njezina najbolja prijateljica Nataly, koja je gotovo uvijek sama kod kuće, počinje se preko Facebooka dopisivati s Tommy Boyem, mladićem puno starijim od sebe. Ne obazire se na Katina upozorenja da bi trebala biti oprezna u komunikaciji s nepoznatim osobama i držati se svojih vršnjaka te se lakovjerno upušta s njim u vezu.

Bacit ću ti kompjutor kroz prozor (Jasminka Tihi-Stepanić)

U osjetljivom tinejdžerskom periodu života Luka uči kako se nositi sa životnim problemima. Luka teško podnosi novonastalu situaciju: otac ima novu obitelj, a on je s majkom i mlađom sestrom morao odseliti u drugi dio grada… I tako malo po malo upada sve dublje u draži virtualnog svijeta, ali i u sve veće probleme u stvarnom kvartovskom životu gdje vrebaju huligani… Tko Luki i zašto prijeti bacanjem kompjutera kroz prozor kao i je li komp zaista izletio te se razletio morat ćete naravno sami otkriti.

Velika knjiga igara : 250 igara za sve uzraste

Igra je jedna od najzahvalnijih djelatnosti u kojima možemo uživati u slobodno vrijeme sa svojom obitelji, u školi, s prijateljima, pa čak i sami. Kroz dobru igru uvijek se zabavljamo; provjeravamo svoje vještine i uživamo u društvu.
Velika knjiga igara sadrži dvjesto pedeset igara izabranih zbog jednostavnosti, privlačnosti i zabave koju nude. Možemo se igrati kadgod to poželimo i ugodno provesti vrijeme. Igre na stranicama ove knjige pružaju vam neograničeno mnogo ideja - jednostavnih i jasnih, s crtežima i primjenljivim uputama - kako da obogatite svoje slobodno vrijeme.

Veliki zavodnik na prvom sudaru (Z. Krilić)

Šaljive ljubavne priče namijenjene i djeci i odraslima, a svatko će u njima prepoznati ponešto od svojih doživljaja ili uspomena i svatko će se, barem jednom, od srca nasmijati.

Pripovijetke su sazdane od akcija što ih poduzimaju mali zavodnici koji su vrlo smiješni u oponašanju starijih. Anegdotski govori o buđenju prvih ljubavnih nagona, o nespretnim udvaranjima, o nedužnim dodirima, o golemoj sreći izazvanoj spoznajom da je naklonost obostrana. Draž pripovijetkama daju duhoviti i neočekivani završetci.

Nisam ti rekla (R. Kugli)

Novi roman za djecu i mlade „Nisam ti rekla...“ autorice Rosie Kugli dramatična je ispovijed srednjoškolke Hede, polaznice elitne zagrebačke gimnazije. Što luđe, što otkvačenije, što više „ubiti se od cuge“ i raznih droga, koje su dostupne na svakom koraku, da bi bili prihvaćeni u društvu ili naprosto tužno ozračje gubitka svakog mladenačkog ideala, ili pak život koji je zagušen u luksuzu i dosadi?

Zabranjena vrata (Z. Krilić)

Priča je to o dogodovštinama djece koja se slučajno u isto vrijeme nađu u bolnici. Oni su spremni na svakakve ludorije, a često se i nekim svojim angažiranjem pokušavaju boriti za drukčiji svijet.

Iako je skupina djece odvojena od ostatka svijeta jer se nalaze na liječenju u bolnici oni vrlo živo proživljavaju svaki, nikada ne miruju, uvijek su spremni za zabavu, a u bolnici neki od njih proživljavaju i svoje prve ljubavi.

Priručnik o vukodlacima (R. Curran)

Ovo je vodič s uputama za sve one koji su ikada bili u prilici provesti noć u zabačenim šumama, samotnim planinama, na jezivim pustopoljinama ili u ruševinama starih građevina. U ovoj izuzetnoj knjižici nalaze se korisni savjeti što vam je činiti ako se pred vama pojavi iskešeni vukodlak, tu su i potanko ispričane priče o susretima ljudi i vukodlaka tijekom stoljeća, a na samom kraju knjige nalazi se i poseban test kako biste provjerili svoje znanje o vukodlacima.

Čarobnjaci (T. Dedopulos)

U ovoj magičnoj enciklopediji istražuju se sve vrste čarobnjaštva i čarobnjaka, od starih mitova do čarobnjaka koji su postojali u stvarnosti, te slavnih izmišljenih čarobnjaka koji su osvojili našu maštu. Puna zanimljivih podataka i sjajnih slika, knjiga Čarobnjaci nužna je svakome koga zanima čarobnjačka struka.

Agencija za roditelje (D. Baddiel)

Devetogodišnji dječak Barry odlazi u Agenciju za roditelje s listom od deset razloga zašto mu se njegovi roditelji ne sviđaju, a jedno od njih je i to da su oni JAKO, JAKO, JAKO STROGI. Jednom prilikom će, baš poput Kevina iz legendarnog filma Sam u kući poželjeti da promijeni roditelje! Iznenada će se pojaviti tajanstveno svjetlo i otvoriti će se vrata svijeta u kojem je moguće birati i isprobavati roditelje. I vraćati ih ako si nezadovoljan. Svijeta u kojem postoji Agencija za roditelje.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 17. 10. 2018.