Međunarodni dan školskih knjižnica - "Knjižnica je moje najdraže mjesto"

Ovogodišnja tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica je Zašto volim svoju školsku knjižnicu?

Složit ćemo se s prvašićem Brunom, koji je na zajednički plakat napisao: "Knjižnica je moje najdraže mjesto!".

Četvrtog ponedjeljka mjeseca listopada obilježavamo Međunarodni dan školskih knjižnica. Projekt je pokrenula Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship – IASL). Hrvatska udruga školskih knjižničara, kao aktivna članica Međunarodne udruge školskih knjižničara, od samog početka sudjeluje u obilježavanju dana/mjeseca školskih knjižnica.

Tema za 2018. godinu je Zašto volim svoju školsku knjižnicu stoga smo odlučili učenike priupitati koji je njihov razlog ljubavi prema školskoj knjižnici.

Plakat možete pogledati na panou naše knjižnice, a nije prekasno da i vi izrazite svoje mišljenje.

Ovaj dan obilježili smo svakodnevnim aktivnostima u knjižnici, a tijekom slobodnog sata učenici i knjižničarka poradili su na bogaćenju svog vokabulara kroz igru.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 29. 10. 2018.