Novo! Kao pomoć učenicima s disleksijom dostupne audio lektire

Od jučer je u zvučnom zapisu dostupno više od 70 lektira, što za osnovnu, što za srednju školu!

Potrebno je prijaviti se sa svojim AAI identitetom koji ste dobili na početku školske godine (ukoliko ste izgubili lozinku, dođite u knjižnicu pa ću vam dati novu).

Lektirama možete pristupiti na http://lektire.skole.hr/audio-sadrzaji

– Učenici na raspolaganju imaju i rječnik manje poznatih termina, žargona i dijalektalizama koji doprinosi boljem razumijevanju lektire. Kako bi se učenike zainteresiralo i motiviralo da pročitaju cjelovito književno djelo, izrađeni su multimedijalni sadržaji, tzv. audio i videomamci s prijevodom na hrvatski znakovni jezik – poručuju iz Carneta.

Kako naglašavaju, za one koji žele znati više tu su upute i smjernice koje učenike ohrabruju na traženje novih informacija i potiču ih na aktivnosti primjerene njihovoj dobi, a kako bi provjerili znanje i razumijevanje, učenicima je na raspolaganju i literarni kviz.

Pristup svim sadržajima na portalu je besplatan i dostupan kako učenicima tako i studentima, ali i nastavnicima te profesorima

Preuzmite audio zapis, stavite ga na mobitel i u popodnevnoj šetnji "pročitajte" lektiru :)

Izvor: Mnovine

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 12. 11. 2018.