Novo! Što ćemo čitati preko praznika?

Zimski čaj s mirisom cimeta, topla dekica, a vani zabijelile pahulje? Savršena atmosfera za uživanje u knjizi.

Uglavnom samo preko praznika imamo slobodnog vremena napretek, stoga to dobro iskoristi - savladaj dosadu avanturom, istraživanjem, zabavom i igrom!

Knjižničarka je pripremila nove naslove, svrati u knjižnicu i pronaći ćemo nešto za tvoj ukus.

Svemirci gaćoljupci pomažu Djedu Mrazu (C. Freedman, B. Cort)

Naši omiljeni svemirci puni su blagdanskog duha. Pridružite im se dok pomažu Djedu Mrazu u radionici, Rudolfu navlače neonsko rublje i vješaju gaće umjesto čarapa. Ho-ho-ho! Sretan Božić!

Nogomet za pet (S. Polak)

Mnogi dječaci vole nogomet. Ova je knjiga nastala kao odgovor na molbu dječaka iz mojega razreda koji su željeli baš knjigu o nogometu. Kako biste lakše i bolje pratili događaje, želim vas prije čitanja upoznati s dječacima s kojima ćete se družiti čitajući priče o nogometu za pet. To su Marko, Šime, Darko, Luka i Petar... (Sanja Polak)

Ljeto na jezeru Čiču (J. Tihi-Stepanić)

Roman Ljeto na jezeru Čiču počinje tako da preplašena Lucija traži brata koji je nestao iz kuće, usred oluje praćene velikom grmljavinom. Našla ga je na rubu ceste, mokrog i promrzlog, bio je krenuo pronaći mamu koja mu nedostaje. Zebnja i strah koja se Luciji tada uvukla u srce ostat će zauvijek zapamćena. Dok majka radi sezonski posao sobarice u Poreču, koji je prihvatila nakon što je ostala bez posla promotorice u propaloj izdavačkoj kući, otac u dalekoj bavarskoj prijestolnici Münchenu, radom u tamošnjoj slavnoj automobilskoj tvornici, pokušava popraviti kućni budžet.

Istraži svemir (R. Martin, A. Sanders)

Pozivamo sve male radoznalce na let raketom, putovanje Sunčevim sustavom i dalekim Svemirom te na otkrivanje zanimljivost o zvijezdama.
Otkrivajući više od 30 prozorčića djeca će otkriti što su galaktike, zašto je naš planet pogodan za život, a izbliza će doživjeti i veličanstvenost Zemlje.

Tajni leksikon 2 (Ž. Hercigonja)

Tajni leksikon 2 nastavak je autorovog hit romana Tajni leksikon koji je oduševio brojne generacije mladih čitatelja. Roman prati dogodovštine djevojčice Anamarije i njezinih prijatelja, a sve informacije saznajemo iz leksikona koji kruži školom.

Warrior Cats serijal (E. Hunter)

Serijal se sastoji od šest nastavaka u kojima prati uzbudljive pustolovine četiriju klana divljih mačaka na njihovim šumskim teritorijima. Baš kao i ljudi, one ratuju, vole se i mrze, pate zbog ljubavi i imaju svoju sudbinu. Serijal je dobio prestižne nagrade u kategoriji knjiga za djecu, čak i  najbolji serijal za djecu u posljednje vrijeme.

Prvi dio serijala pod nazivom „U divljini“ upoznaje nas s klanovima divljih mačaka koje dijele šumu u skladu sa zakonima koje su donijeli njihovi snažni i moćni preci. No, ratnički zakoni su pogaženi, a mačke Klana Groma nalaze se u životnoj pogibelji. Opasni Klan Sjene sve je moćniji. Plemeniti ratnici pogibaju, a neke su smrti izuzetno sumnjive. U svom tom metežu, odjednom se pojavljuje običan kućni mačak zvan Crvenko… Može li Vatreno Srce spasiti Klan? Što se događa dalje s klanovima nakon što je otklonjena prva opasnost? Tko će koga izdati? Tko je novi neprijatelj?

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 12. 12. 2018.