Humanitarna akcija "Djeca za djecu"

Tijekom mjeseca prosinca naši učenici i djelatnici sudjelovali su u humanitarnoj akciji „Djeca za djecu“ u kojoj smo prikupljali slatkiše i školski pribor za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi.

Kako je uopće krenula naša akcija?

20.11. u boravku smo obilježavali Međunarodni dan djece kroz razgovor i prigodnu radionicu, s ciljem podizanja svijesti o zaštiti dječjih prava u svijetu i informiranjem o uvjetima u kojima druga djeca žive.

Tijekom radionice javila se ideja da i mi nekako pomognemo našim vršnjacima. Sve je počelo kroz uključivanje u projekt „20 dana dobrote“, čiji je cilj osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i  osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa.

Ideja je prerasla u plan – pod inicijativom učiteljice Lucije Stepanić, pronašli smo dvije udruge kojima smo odlučili uljepšati božićno razdoblje – SOS Dječje selo Lekenik i Udruga Nova Budućnost u Velikoj Gorici.

Nakon što je učiteljica Lucija sortirala prikupljene donacije, učenici produženog boravka uključili su se u punjenje vrećica za naše prijatelje, te smo nakon par sati vrijednim ručicama uredili i pripremili 90-ak vrećica. Uz to, naši boravkaši napravili su i prigodne božićne čestitke koje smo također poslali.

U četvrtak 20.12. domar Fabrizio, psihologinja Kristina i knjižničarka Jelena vrećice su odnijeli u Novu budućnost, gdje su nestrpljivo i veselo dočekane i otvorene, a dječju radost bilo je teško izmjeriti.

Nakon toga, uputili smo se u Lekenik, a vrećice su odmah po dolasku bile upućene u svaku od kuća u dječjem selu. Uvjereni smo da će naši mali znaci pažnje za djecu značiti puno.

Sve što smo prikupili premašilo je naša očekivanja i ovim putem zahvaljujemo svima koji su pokazali svoje veliko srce.

Svima želimo sretan Božić i ugodne blagdane!

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 21. 12. 2018.