LiDraNo 2019.

U utorak 29. veljače 2019. Osnovna škola Velika Mlaka  bila je domaćin Gradske smotre "LiDraNo 2019",  smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih škola, u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica. Najviše radova pristiglo je za literarni izraz, čak njih 24, a povjerenstvo nije imalo lak zadatak je trebalo je odabrati tek pet radova koja će se predstaviti na županijskom Lidranu.

Na Županijski LiDraNo se uspio plasirati naš učenik Šimun Lučić iz 5.b razreda svojom pjesmom Egipatski snovi. U četvrtak 21. veljače sudjelovat će se s ostalim plasiranim učenicima na Županijskom LiDraNu u OŠ Josipa Zorića u Dugom Selu.

-Po razredima najviše je literarnih radova pristiglo iz šestih razreda. Ove godine pisalo se o ljubavi, piramidama, jeseni, zavičaju, o domoljublju, o jednom beciklinu, nogometu, o blagdanskim ugođajima, o mojim bojama svijeta, gitari, obiteljskim i drugim odnosima, značaju glazbe u životu učenika, o tradiciji, slovima, prijateljstvu, kućnim ljubimcima, refleksijama o sebi životu, svijetu…Zajedničko je svim radovima da zadovoljstvo čini suživot s bližnjima i svi očekujemo svoje mjesto pod suncem i razumijevanje na obiteljskom, prijateljskom i ljubavnom planu - rekla je Nada Mihoković-Kumrić iz povjerenstva za literarni izraz.

Ako vaz zanima Šimunova pjesma, ovdje je možete i pročitati:

Egipatski snovi

Vrijeme brže ide

u doba piramide.

K bogovima Egipćani žure,

zajedno u nove avanture.

Hijeroglife u pismu pišu,

sunce peče, sanjaju kišu.

Robovi glinu u jednom danu

ispeku - skoro cijelu ciglanu.

Sagradili su piramidu,

mrtvaci u nju idu.

I ja sam se unutra našao,

mumija me napala,

nisam se ni snašao.

Mačem sam joj glavu odsjekao,

platnene sam joj zavoje raspetljao.

U jednom znoju sam se probudio,

sanjati više se nisam usudio.

objavio: Marina Zorić   datum: 29. 1. 2019.