Terenska nastava u Vukovaru

Učenici osmih razreda krajem siječnja posjetili su Vukovar. Svoje dojmove o terenskoj nastavi prenijela nam je Karolina.

VUKOVAR

Toga dana, u pola sedam ujutro, krenuli smo prema Vukovaru. S nama nažalost nisu mogle ići razrednice, ali je svejedno bilo odlično.

Vožnja je trajala poprilično dugo, ali je svatko našao neku zanimaciju. Neki su spavali, drugi pak pričali viceve, a treći slušali glazbu i sl. Kada smo napokon došli do Vukovara, još smo se malo vozili i stigli do hostela. Do ručka smo tamo razgledavali tenkove, oružje i ostala vozila. Poslije toga su slijedila dva užasno duga predavanja o Domovinskom ratu. Neki dijelovi su (barem meni) bili zanimljivi, a većina mi je dosadila jer nam je to razrednica već pričala. Nakon toga smo se smjestili u sobe. Slijedilo je kratko razgledavanje grada, večera pa zatim disko. Kada smo se vratili iz diska, oko jedanaest sati, morali smo ići na spavanje. Nikako nismo mogli zaspati. Nakon nekog vremena mislim da sam ja bila ta koja je prva zaspala, a poslije dok je većina cura spavala, jedna grupica cura još nije i negdje oko četiri su se umorile od pričanja i zaspale. Na dan polaska bilo je dosta zanimljivo. Prošli smo Memorijalno groblje, Vukovarsku bolnicu, Ovčaru, a uz sve to vodič (vojnik) koji je bio s nama je bio stvarno super i sve nam objašnjavao. Vodič je svojim predavanjem stvarno pokušao biti realističan i nekako nam svojom pričom uspio prikazati kako je to u Domovinskom ratu izgledalo.

Kada smo prošli sve što smo trebali, Patricijo i ja smo odigrali kviz i bili na četvrtome mjestu. Da, većinu toga nismo ni znali, ali smo se nekako snašli i dosta toga pogodili. Nakon kviza smo se morali vratiti u hostel na ručak, a zatim smo uzeli sve stvari i busom krenuli natrag u naše Novo Čiče.

Karolina Tomašić 8.b

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 14. 2. 2019.