Uskrsna potraga za pisanicama

„Četiri puta tamo ideš dnevno
I iza sebe čistiš revno!
Dođeš gladan, a vratiš se sit,
Pojedi sve pa smo kvit!
Nakon toga pomoći će ti kuhinje šef,
A on zove se ______!“

Ovo je samo jedna od zagonetki koje su morali riješiti naši boravkaši u potrazi za sakrivenim pisanicama.

Igra „Uskrsna potraga za pisanicama“ sastojala se od 4 zagonetke, a u potragu su se rado uključili i naši dragi suradnici – kuhar Stjepan, knjižničarka Jelena i profesori tjelesnog. Potragu smo započeli jezičnom igrom Jurećeg diktata, a nakon toga rješavali su križaljku u kojem su otkrili tajnu lokaciju i tajnu riječ. Na „tajnoj“ lokaciji, dočekala ih je naša knjižničarka Jelena s novim zadatkom. Uspješno riješen zadatak boravkaše je odveo do kuhinje gdje su, kao dio izazova, morali pojesti svoju  redovnu užinu. Potragu smo priveli kraju traženjem pisanice u školskoj dvorani, u kojoj se krio ključ ormarića sa zasluženom nagradom. No, da bi otkrili koji ormarić taj ključić otključava, trebali su otkriti šifru rješavanjem matematičkih zadataka!

Pitate se kako nam je bilo? Uzbudljivo, zanimljivo, izazovno, poučno, smiješno… ali ipak, slika govori tisuću riječi!

Učiteljica Lucija Stepanić

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 17. 4. 2019.