Podrška stručne službe škole

Drage učenice, učenici i roditelji,

U našoj okolini dogodili su se neočekivani i teški događaji i sasvim je normalno da se osjećate uznemireno budući da vas vaše tijelo upozorava da se događa nešto što nije uobičajeno. To je prirodna reakcija organizma da se u situacijama kad osjeća opasnost aktivira i sprema na reakciju. Normalno je i da djeca i odrasli osjećaju neke jake osjećaje i da se osjećaju drugačije nego inače. U ovim novim i posebnim okolnostima za sve nas, kod neke djece mogu se javiti značajnije promjene u funkcioniranju i emocionalnom reagiranju. Roditelji, jako je važno sada da razgovarate s djecom o tome što se dogodilo i kako se osjećaju zbog toga. Premda i dalje trebamo održavati tjelesnu distancu, bitno je da budemo u socijalnom kontaktu sa svim našim bližnjima, da podijelimo ono što osjećamo i budemo podrška jedni drugima.

Predlažemo vam sljedeće alate:

1. Aplikacija Stella

Ovu aplikaciju mogu instalirati dijete i roditelj. Aplikacija pruža informacije o tome što je zdravo samopoštovanje, kako očuvati mentalno zdravlje i prepoznati znakove anksioznosti i depresije. Sadržaji su objašnjeni na način koji je primjeren djeci i daju savjete kako se bolje nositi s vlastitim teškim osjećajima i kako se smiriti primjenom tehnika pravilnog disanja. Aplikacija Stella dostupna je besplatno ovdje. Potrebno je na dnu stranice upisati skole.hr mail adresu učenika na koju ćete zatim dobiti pristupni kod. Nakon toga učenik i roditelj mogu instalirati aplikaciju. (u prilogu ove vijesti nalazi se više informacija o aplikaciji)

1. Tim za krizne intervencije Društva za psihološku pomoć objavio je letke za učenike i njihove roditelje za podršku nakon teškog događaja
  1. Web stranica na kojoj roditelji mogu skinuti slikovnicu o korona virusu koja može pomoći da s predškolskom djecom i učenicima prvih razreda razgovaraju  na njima prihvatljiv način o trenutnoj situaciji

Nadamo se da će vam ove informacije biti korisne. Ako osjetite da trebate pomoć i podršku stručne službe škole obratite nam se na strucna.sluzba.osnc@gmail.com

Psihologinja Kristina Vujnović Malivuk

Socijalna pedagoginja Katarina Ravnjak

Pedagoginja Anja Gunčić

Knjižničarka Jelena Šaban

Priloženi dokumenti:
Aplikacija_Stella_Newsletter.pdf (41.94 KB)

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 25. 3. 2020.