Popis lektire

U idućim dokumentima možete pronaći popis lektire za šk. god. 2023./2024.

Iz školske knjižnice

Nove knjige!

Umiješajte šalicu svemira, dodajte 2 žlice strip-romana i za kraj posipajte šahom - savršen recept za proljetno provođenje slobodnog vremena u našim novim lazy bagovima u knjižnici ili na dekici na travi kad malo zatopli.

e.istraživač: Svemirski letovi

Ljudi su od pamtivijeka podizali oči k nebu i pitali se što su zapravo te bezbrojne svijetle točkice. Napredak tehnike omogućio nam je da prodremo pogledom još mnogo dublje u svemir i počnemo ga istraživati, da bi u 20. stoljeću započela svemirska era. U ovom ćete priručniku saznati sve o povijesti raketa, prvim satelitima, svemirskim programima i životu u svemiru.

Šahovska početnica 1 i 2

Što je šah, kako je nastao i kako se igra? Sve što trebate kako biste naučili igrati šah!

Ljeto za pamćenje (Miro Gavran)

Dječak svoj godišnji odmor mora provesti s djedom koji se na proslavi mature zaljubio u svoju nekadašnju školsku kolegicu. Obitelj je zabrinuta za djeda pa dječaka šalje u špijunsku misiju. No sve će se dodatno zakomplicirati kada se zaljubi i dječak.

Bijeli klaun (Damir Miloš)

Odjenuo sam svoje bijelo odijelo, namazao lice bijelom bojom i otišao. Nisam žurio, nisam putovao vlakom ni autobusom, putovao sam pješice. Ljudi su se okretali i čudili. Pitali su jedan drugog tko sam ja, sve dok se nije počelo pričati da svijetom hoda bijeli klaun. Otada sam čuo kako šapuću: – To je taj, to je bijeli klaun…došao je i u naš grad… Od tog dana hodam svijetom, gledam ljude i čudim se. A priča se da će bijeli klaun hodati svijetom sve dok oko njega ne budu živjeli sretni ljudi.

Tom Gates - Sve je super (više-manje)

Tom planira svoju proslavu rođendana i uzbuđen je zbog sudjelovanja Derekovog psa Kokota na izložbi pasa. No, sretne trenutke uvijek naruši Tomova starija sestra Delia, a postoji i opasnost od djedova nastupa na rođendanskoj zabavi i bakina kuhanja. U školi se događa mali incident s profesoricom Worthington, ali inače sve je super!

Tom Gates je totalni zakon (ali ne baš u svemu)

Nakon što zaboravi na prijavnicu za školski izlet, Tom će muku mučiti hoće li uopće uspjeti otići na toliko željeni izlet. No, stvari će se dobro odigrati za našeg malog junaka tako da će, zahvaljujući drugoj prijavnici i odustanku nekih učenika od izleta, ipak biti mjesta za Toma. Što će sve proživjeti na izletu, što će naučiti, a što ćemo mi naučiti od njega, ostavljam vam da saznate sami u ovom posebnom, urnebesnom dnevniku.

Kapetan Gaćeša i napad zahoda-Laprdala

Jednom ne tako davno Darko i Marko stvorili su najvećeg junaka nad junacima u čitavoj povijesti svoje škole – i onda ga zabunom i oživjeli! To je, međutim, bio tek početak! Sad su dječaci slučajno stvorili čitavu legiju zločestih i opakih zahoda-Laprdala koji su sebi zabili u glavu da osvoje svijet!!!

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 16. 5. 2019.