Popis lektire

U idućim dokumentima možete pronaći popis lektire za šk. god. 2023./2024.

Iz školske knjižnice

Nagradni natječaj za Noć knjige

U petak 23.4. obilježili smo Noć knjige, povodom koje smo organizirali natječaj za učenike.

Nagradu je osvojila učenica Lucija Lovrić iz 6.c razreda, čestitamo!

Lucija nam je predstavila svoju ljekovitu knjigu te njezin sastavak prenosimo u nastavku.

NOĆ KNJIGE – LJEKOVITA MOĆ KNJIGE

Lucija Lovrić 6.c

Moja ljekovita knjiga🙂

Moć ove knjige za mene je velika, te ju bi preporučila tinejdžerima
da ju pročitaju.

Koliko god vama bilo teško ponekad u životu i ne shvaćate svijet odraslih i njihove obaveze, mi djeca imamo drugačije razmišljanje i mislimo da nas roditelji ne doživljavaju.

U ovoj knjizi četrnaestogodišnjakinja Lucija se doseli u novo mjesto i totalno je izgubljena, a roditelji su zaokupljeni poslovima. Mama je u Poreču dok je tata u Njemačkoj.

Ona pronalazi nove prijatelje. Tu je i njezina najbolja prijateljica Petra koja joj je podrška i totalno ju razumije. Znate ono kada je vaša najbolja prijateljica uvijek uz vas e točno tako je i Petra bila uz Luciju.

Ono što sam naučila u ovoj knjizi je da se nije dobro zatvoriti u svoja „četiri zida“ sobe nego izaći van steći nova prijateljstva ,zabaviti se i naći nekoga u koga će te steći povjerenje, a možda se i zaljubiti. Pruži te priliku svakom danu da bude najljepši!!

Tako da preporučila bi ovu knjigu da je pročitate kada imate vremena jer zbog ove knjige mi nije bilo dosadno po ljeti i nisam se više sramila biti u društvu za koje sam mislila da ne pripadam , a sada su mi najbolji prijatelji. I pogodite tko mi je pomogao u tome….pa da moja najbolja prijateljica Petra baš kao i u knjizi.😁

Hvala vam na pažnji , želim vam puno sreće i lijepih trenutaka u životu!

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 26. 4. 2021.