Knjižničarka:
Jelena Šaban Miler
mag. bibliotekarstva i engleskog jezika i književnosti

✆ 01 6237 741
knjiznica.novocice@gmail.com

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

PON/SRI/PET      8:00 – 14:00

UTO/ČET     10:00 – 16:00

Ukoliko trebate lektiru ili knjigu za slobodno čitanje i želite provjeriti dostupnost, to možete učiniti u e-katalogu naše knjižnice, kojeg možete pronaći klikom na sliku.

E-lektire i zvučne knjige

Na portalu e-lektire učenici osnovnih i srednjih škola, kao i njihovi nastavnici, mogu pronaći cjelovita književna djela hrvatskih i stranih pisaca u različitim digitalnim formatima prilagođenima  korištenju na različitim uređajima.

Riječ je o više od 370 književnih djela, 160 zvučnih knjiga, 52 literarna kviza, 52 audiomamca i 5 videomamaca. Pristup lektirnim djelima u potpunosti je besplatan.

Zanimljivo je spomenuti i da su Priče iz davnine, Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Prosjak Luka dostupni i u obliku građe lagane za čitanje – u formatu posebno prilagođenom učenicima s poteškoćama u čitanju i razumijevanju teksta.

Što sve možemo raditi u knjižnici?

Osim satova Knjižnično-informacijske pismenosti i poticanja čitanja koje knjižničarka održava u višim i nižim razredima, u knjižnici možemo:

• Čitati u mirnom kutku
  • Pisati zadaću i učiti
  • Koristiti računala za istraživački rad i pripremu prezentacija
  • Pomagati knjižničarki u organizaciji i pregledavanju knjiga
  • Igrati igre na ploči (boardgames) i društvene igre
  • Slagati puzzle

U knjižnici se održavaju:

• književni susreti s piscima, ilustratorima i prevoditeljima (Željka Horvat-Vukelja, Jasminka Tihi-Stepanić, Melita Rundek, Jadranka Čunčić-Bandov, Maja Brajko Livaković, Sanja Pilić, Igor Rajki, Stefan Boonen i Melvin, Romana Perečinec, Elvira Slišurić i mnogi drugi)
  • kazališne predstave
  • izložbe