Datum objave: 14. travnja 2026.
Kategorija: Vijesti

Izlet u Salzburg

Prošlog mjeseca naši su učenici bili na izletu u Salzburg. Svoje dojmove napisala nam je učenica Ema.

Dana 12. i 13. ožujka 2026. učenici petih, šestih i sedmih razreda osnovnih škola Novo Čiče i Pavleka Miškine (Zagreb) uputili su se rano u zoru prema Salzburgu u pratnji profesorica Agneze Ivančić, Saše Marić i Dijane Rumiha.

Prvo smo posjetili rudnik soli koji je bio predivan. Čak smo dobili posebna odijela. Vozili smo se vlakićem, splavom i spuštali se toboganom. Negdje je bilo pomalo mračno, a negdje jako svijetlo. Na kraju smo od vodiča dobili male posudice sa soli.

Sljedećeg dana, nakon noćenja u hostelu, krenuli smo prema Mozartovoj kući. Bila je mala, ali slatka. Vidjeli smo njegovu vlas kose, note, slike obitelji, knjige i još puno zanimljivih stvari.

Vozili smo se uspinjačom na tvrđavu Hohensalzburg, bila je velika i zanimljiva sa puno stepenica. Nismo ni zaobišli vrtove Mirabel, a ni Katedralu.

Bilo je lijepo i neopisivo. Na kraju kad su se doživljaji slegli ponovila bih putovanje još jedanput.

Ema Marlović 6.c

Pročitajte još

Izlet u Kumrovec i Tuheljske Toplice

Izlet u Kumrovec i Tuheljske Toplice

Dana 27. svibnja, naši su se osmaši zaputili na izlet u Kumrovec i Tuheljske Toplice. Krenuli smo u jutarnjim satima, a do tamo smo došli vozeći se po brežuljcima Hrvatskog zagorja.Kada smo stigli, razgledali smo muzej "Staro selo Kumrovec", gdje smo vidjeli...

Skip to content