Povodom manifestacije Noć knjige 2026. i Svjetskog dana knjige (23.4.), čija je ovogodišnja tema bila Pobratimstvo lica u svemiru, u školskoj su knjižnici i u područnim školama održane kreativne radionice koje su učenike potaknule na čitanje, maštanje, razgovor i zajedničko stvaranje.
Učenici 3. i 4. razreda u matičnoj školi sudjelovali su u radionici pripovijedanja Mala riječ, velika priča. Nakon čitanja priče Kesten i trešnja iz zbirke Zvjezdanin prah Mladena Kopjara, stvarali su vlastite priče uz pomoć kartica Pričosvijet i kockica Rory’s Story Cubes. Nastale su maštovite, duhovite i neočekivane priče koje ćemo izvjesiti na našem panou u knjižnici.
Učenici područne škole Veleševec sudjelovali su u radionici Puzzle poezije, u kojoj su u skupinama slagali stihove pjesama Grigora Viteza i Zvonimira Baloga, otkrivali igru riječi i sami stvarali pjesme.
Poseban dio programa bio je likovno-literarni natječaj na temu Noći knjige. Učenici su svojim radovima sudjelovali u školskoj izložbi postavljenoj u knjižnici, a radovi su predstavljeni i u virtualnoj izložbi.
Kroz čitanje, poeziju, priče i zajednički rad još smo jednom potvrdili da knjige doista povezuju ljude — i da se najljepše priče često stvaraju zajedno.
Što smo sve radili pogledajte u našem youtube videu.



