Datum objave: 29. travnja 2026.
Kategorija: Vijesti

OŠ Novo Čiče domaćin 2. kola Modelarske lige Zagrebačke županije

U utorak, 28. travnja 2026. godine, naša je škola imala čast biti domaćin 2. kola Modelarske lige Zagrebačke županije. Natjecanje je organizirala Udruga TurTeh, a suorganizator je bio ZTK Grada Velika Gorica.
Na natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa, odnosno 20 učenika iz škola Zagrebačke županije, a zadatak je bio izrada kocke za igru od 80 mm od meke šperploče prema radioničkim crtežima, u vremenu od tri sata.

Tehničke tvorevine ocijenilo je povjerenstvo u sastavu Biserka Kolić, Luka Čučuković i predsjednica Ema Drobnjak.

Plasman:

  1. mjesto — ekipa IBM Regoč (OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, mentor Igor Jurišić): Nika Kolarić i Kim Supina
  2. mjesto — ekipa Božjakovina (OŠ Stjepana Radića, mentorica Nedjeljka Majić): Kristijan Bertek i Pavel Shurgano
  3. mjesto — ekipa Kovačići (OŠ Ante Kovačića, mentor Igor Jurišić): Mato Kovačić i Jona Lukša
    Naša škola nastupila je s ekipom Čiče u sastavu Eve Lukač (6. razred) i Petre Lesinger (6. razred), uz mentora Mladena Dugonjića.

Čestitamo svim sudionicima na trudu i sportskom duhu, a posebnu zahvalu upućujemo svim volonterima i organizatorima koji su zaslužni za besprijekoran tijek natjecanja. Ponosni smo što je naša škola bila domaćin ovog lijepog natjecanja!

Pročitajte još

Zadnji sat likovnog: što smo sve radili

Zadnji sat likovnog: što smo sve radili

Tijekom prošlog tjedna, učenici su se bavili zanimanjem modnog dizajnera. Inspirirani tradicijskom odjećom (Afrika, Koreja, Južna Amerika, Bliski istok, Indija…) radom u grupi izradili su suvremeni odjevni predmet od pvc vreća, kolaža, folije i sl. Kako bi pokazali...

Skip to content