Posjet Američkoj ambasadi

Drugo polugodište je tek počelo, a dvadeset učenika osmih razreda već se može pohvaliti novostima.

U utorak, 17.siječnja, u pratnji učiteljice engleskog jezika, Ivane Cesarec, posjetili su Američko veleposlantvo u Zagrebu.

Pri samom ulasku u područje Veleposlanstva dočekala ih je sigurnosna služba koja im je na profesionalan i efikasan način pokazala kako vrše sigurnosnu provjeru svake osobe koja dolazi. Upoznali su se sa spravama koje oni koriste i sami „osjetili“ kako je to.

Nakon provjere, na ulazu u Veleposlanstvo, s osmjehom na licu ih je dočekala gospođa Maca Bahlen koja, uz ostala zaduženja, organizira i ovakve susrete. Škola Novo Čiče im je bila prvi gost ove godine i bila je ugodno iznenađena spoznajom da smo jedna mlada, nova škola, u njihovoj blizini.

Opisala je ukratko samu zgradu, provela po djelu unutrašnjosti, pokazala gdje se određene prostorije nalaze i opisala ukratko što i kako ljudi tamo rade. Objasnila je i kako se postaje američki diplomat .

Iz njenih riječi se moglo osjetiti da voli svoj posao i poštuje ljude zaposlene tamo.

Obzirom da je veleposlanica Julieta Valls Noyes bila spriječena, učenike je pozdravio savjetnik za odnose s javnošću Christijan Wright. U razgovoru s njime, saznali su ponešto o njegovoj obitelji i životu, o državi Texasu iz kojeg dolazi. Djeca se nisu sramila postavljati pitanja, a jedna od njih su bila - što misli o hrvatskoj glazbi, koja mjesta je posjetio u Hrvatskoj, što misli o našoj zemlji i ljudima. Mogli su čuti i kako g. Wright govori hrvatski jezik, kojeg je gotovo savršeno naučio.

Prema njegovim riječima, svaki američki diplomat koji dođe u Hrvatsku se oduševi razinom znanja engleskog jezika koje Hrvati posjeduju.

Veliku radost i radoznalost je izazvao i posjet marinca Jamesa s kojim su poneki dječaci bili oduševljeni. Vidjeli su dio opreme koju svaki marinac mora imati, a pojedinci su tu opremu i isprobali na sebi. Toliko je razgovor tekao u ugodnom tonu da je pola sata razgovora s njime vrlo brzo proletio.

Kada se približio trenutak povratka u školu svi su izrazili želju ponovo doći, a gospođa Bahlen je ostavila otvorenu i mogućnost posjeta školi u budućnosti.

Kao znak pažnje, našim domaćinima poklonili smo prekrasni rad kojeg je naslikala naša učenica-umjetnica Laura Čelak.

I... pošto Amerikanci vole dobiti povratne informacije, učenici su bili zamoljeni i ocijeniti svoj posjet pa su poslali i svoje komentare. Naravno, na engleskom...

Students' comments and thoughts

I really enjoyed and liked marine James' life story. I am glad they answered to all of my questions. I really liked the Embassy and I would like to work there when I grow up.

I liked it very much, especially the part where we heard a lot about the life of a marine. I also liked that everybody there seems so positive and I would like to visit the Embassy a few more times.

I really liked the embassy and I am glad I learned something about it and its workers. I found the marine James story the most interesting one. I hope I'll be able to visit the embassy again.

I really liked American Embassy because people that we've met were really open and funny.I also liked the lady that was with us the whole time.I really hope that we will come again.

I like it when they answer to my questions very fast and with pleasure.Both life stories were great and interesting as well.I hope i will visit embassy again.

I liked that everyone in the embassy was positive and kind. I enjoyed when the marine talked to us and when we learned about the marine lifestyle. I would like to visit the embassy again.

I liked the people that work there and their jobs seem very interesting, I'm glad that they like our country and that they are trying to learn our language.Americans are very cool and I'm glad that we have people like that in Croatia.

I enjoyed our visit. I like how it all looks there and how everyone is happy and kind. I hope we will visit the embassy again and have a chance to talk to mr. Christian and marine James.

I enjoyed visiting the embassy, specially the people who work there. They were very kind and amusing. I liked that they were talking with pleasure. It was one of the most interesting trips. I would like to visit the embassy again.

I had a very good time there. People are very friendly and interesting. We learned some interesting things about marine James lifestyle. It was a nice experience for me and I enjoyed.

I actually liked the US embassy because it is different from the other buildings in Croatia, and people there are beautiful and too kind. I especially liked the people who were with us and answered  our questions, but most of all I liked when the Marine James spoke some words in Croatian which was really interesting, but I will not forget and Mrs Marica which was too good to us. I'd like a few more times to go to the embassy.

I liked American Embassy. Americans are very interesting and fun. We learned a lot about Americans and their lives. I would like to visit the embassy again.

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 19. 1. 2017.