Ruksak (pun) kulture u područnoj školi Bukevje

Projekt Ruksak (pun) kulture jedinstveni je kulturno-edukativni program na državnoj razini koji su zajedno pokrenuli Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.
Program Ruksak (pun) kulture omogućava dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, razvijanje njihove estetske kulture, općenito senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture. Namjera programa je da umjetnost i kultura budu jednako dostupne svoj djeci na području Republike Hrvatske.

Zahvaljujući ovom projektu, prošlog petka u goste nam je stigao gosp. Jasen Boko s temom Putovanje kao promocija tolerancije, različitosti i senzibiliziranja djece prema kulturama Drugih.

U nastavku pročitajte kako se učenicima svidjelo i pogledajte fotografije.

U posjet prošlog petka došao nam je jedan avanturist. Pričao nam je o toleranciji, različitosti među ljudima i siromaštvu.

Pričao je kako žive ljudi u siromašnim zemljama. Saznao sam da djeca i roditelji jako teškim radom zarađuju novac. Nemaju pitke vode. Na tom je putovanju upoznao dječaka Neymara koji se igrao sa bocom i postom za zube.

Saznao sam da ljudi koji tamo žive nisu manje vrijedni, već da smo svi jednaki.

Vito Badanjak

Ruksak pun kulture

Ruksak pun kulture je vodio jedan gospodin koji je bio u Africi. Pričali smo o toleranciji. Napisao je knjige kao što su slikovnice i putopisi. Ispričao nam je puno zanimljivih stvari, a mi smo ga pitali što nas je zanimalo.

Eva Lukač

objavio: Jelena Šaban Miler   datum: 12. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »